piątek, 10 kwietnia 2015

"Niedecydujący Moment" Krzysztofa Millera w Domku Romańskim


fot. Krzysztof Miller / Południowy Sudan – Juba 22.11.2006. Obóz uchodźców, katolików, z terenów objętych walkami religijnymi.
fot. Krzysztof Miller / Południowy Sudan – Juba 22.11.2006.
Obóz uchodźców, katolików, z terenów objętych walkami religijnymi.
  
       Krzysztofa Millera fotoreportera Gazety Wyborczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego fotograficzna działalność przybliżyła nam to, co dzieje się na świecie, gdzieś daleko z dala od naszych domów i ciepłych pieleszy. Krzysztof wielokrotnie stawał oko w oko z niebezpieczeństwem. Swoimi ujęciami pokazuje zdarzenia, które często giną w natłoku medialnych informacji, zwraca uwagę na cierpienie ludzi, niekiedy w beznadziejnych sytuacjach, ogarniętych wojną czy głodem miejscach na ziemi. Pokazuje także nasze lokalne życie, czasem w sposób groteskowy. Ale to trzeba zobaczyć......


        Od 02.04.2015r w Dolnośląskim Centrum Fotografii /Domek Romański/ we Wrocławiu prezentowana jest wystawa Krzysztofa Millera zatytułowana "Niedecydujący moment". Tytuł nieco przewrotny stanowiący kontrę dla Bressonowskiej koncepcji decydującego momentu w fotografii.

Serdecznie polecam tę wystawę. Każdym ujęciem należy się delektować, widać w nich wyczucie i doskonałe oko autora, który precyzyjnie, wręcz z chirurgiczna dokładnością utrwala historie ludzi ich emocje….


 Zachęcam do obejrzenia ekspozycji....… .     

Prezentowane poniżej ujęcia pochodzą z wernisażu w Domku Romańskim, który odbył się w dniu 02.04.2015r.


foto: Sławomir Brdęk all rights reserved

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum