wtorek, 3 września 2013

Piknik Militarny M.A.S.H w Skwierzynie

Było wszystko... Znaczy na mała wojenkę by starczyło. Dużo sprzętu, ludzi w mundurach z "epoki", jak i tych naśladujący współczesne formacje. Były czołgi, działa, radiostacje, a nawet latały samoloty z czarnymi krzyżami. Ostatnio takie pamiętali nasi dziadowie........
No i było dużo ludzi..... mrowie wręcz gapiów. Cóż miłośnicy militariów to tylko mały element całego pikniku. Dodatkowo stało całe rozrywkowe miasteczko z karuzelami, sklepikami i czym się tylko dało, a co można spieniężyć lub na czym zarobić.... Ot biznes.
Przyznam, że tradycyjnie dowiedziałem się o imprezie zupełnie przypadkiem, mimo, że to już III Piknik Militarny M.A.S.H w Skwierzynie na poligonie 35 SDRPlot jaki został zorganizowany. Trwa całe trzy dni obfitując w różne atrakcje. Pozoracje, prezentacje, konkursy......i cholera wie co jeszcze. Czasem było także sentymentalnie, bo na tym poligonie spędziłem parę wiosen w służbie Ojczyźnie jeszcze za czasów 61 Skwierzyńskiej Brygadzie Plot.Spotkało się tego i owego a potem gadało o starych karabinach :)
Ogólnie zastaw nie ma charakteru reportażu, raczej jest nieskładny bez konkretnej chronologii. Dużo mi umknęło. Wielu ciekawych sytuacji nie widziałem, bo dotarłem na miejsce imprezy z opóźnieniem. Ot takie tam zwykłe pstryki turystyczne......Wszak byłem na urlopie ;)   


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum