piątek, 1 lipca 2011

Dzień Wieży

www.wieza1916.pl
        W ramach Stowarzyszenia Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916 postanowiliśmy w pewien sposób ożywić na chwilę obiekt, który góruje nad miastem, jednak od wielu długich lat stoi pusty i nie wykorzystany. Jedynie dokonany remont przypomina o istnieniu i wyróżnia wieżę z pośród miejskiej szarej masy budynków.
        Z racji problemów natury technicznej, a w szczególności bezpieczeństwa nie mogliśmy podjąć działań promocyjnych Stowarzyszenia wyżej niż parter i tym samym umożliwić osobom zwiedzanie tej ponad 40- metrowej konstrukcji zbudowanej w 1916r i oddanej do użytku w zaledwie 9 miesięcy, a także z uwagi na promieniowanie elektromagnetyczne, udostępnić taras widokowy, który stanowi sporą atrakcję.
      Celem Stowarzyszenia było prezentacja koncepcji zagospodarowanie przestrzeni wieży dla celów kulturalnych. Ponadto dzięki wybudowanej camerze obskurze chcieliśmy pokazać jedno z kilku przedsięwzięć które, zaplanowało Stowarzyszenie, a mianowicie wybudowanie na szczycie budynku obrotowej camery obscura, dającej możliwość obserwacji panoramy miasta i okolic na stole parabolicznym umieszczonym w zbiorniku Wieży Ciśnień.........
Wszelkie informacje dostępne są na stronie Stowarzyszenia www.wieza1916.pl

 
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum